Menu 24-28.10.2016

Poniedziałek KANAPECZKI Z MASŁEM I DŻEMEM , KAKAO JABŁKO ZUPA : ROSÓŁ Z LANYM CIASTEM (mięso drobiowe , wkładka z mięsa wieprzowego , marchew, pietruszka, por, seler, lane ciasto , naturalne przyprawy ).II DANIE : MAKARON DURUM KOKARDKI Z MIĘSEM WIEPRZOWYM , SZYNKĄ W POMIDORACH I Z DODATKIEM OWOCU JABŁKA . KOMPOT WIELOOWOCOWY . ALERGENY: A1, A3, A7 DESEREK WANILINOWY O SMAKU STRACIATELLA
24 października 2016

Wtorek KANAPECZKI Z SEREM ŻÓŁTYM I OGÓRKIEM , KAWA INKA OWOCOWE SZASZŁYKI Z CZEKOLADĄ ZUPA : NEAPOLITAŃSKA ( mięso drobiowe, wkładka z mięsa wieprzowego , marchew , pietruszka , por seler , makaron , naturalne przyprawy). II DANIE : DUSZONA WĄTRÓBKA W WARZYWACH , ZIEMNIAKI GOTOWANE, SURÓWKA Z BIAŁEJ KAPUSTY . KOMPOT RABARBAROWY . ALERGENY : A3,A7,A9 DROŻDŻÓWKA OWOCOWA
25 października 2016

Środa KANAPECZKI Z SERKIEM TOPIONYM I SZCZYPIORKIEM , HERBATA WASA Z OWOCOWYM SERKIEM ALMETTE I CIEPŁE MLEKO ZUPA : RYŻOWA ( mięso drobiowe , marchew , pietruszka,seler,pora,ryż gotowany , wkładka z mięsa drobiowego , naturalne przyprawy ). II DANIE : GULASZ Z INDYKA , KASZA GRYCZANA , MIZERIA ZE ŚMIETANĄ . KOMPOT TRUSKAWKOWY. ALERGENY : A1,A3,A7 KANAPKA Z POMIDOREM
26 października 2016

Czwartek KANAPECZKI Z SZYNKĄ I PAPRYKĄ , HERBATA JOGURT OWOCOWY ZUPA : KREM Z BROKUŁY Z GROSZKIEM PTYSIOWYM ( mięso wieprzowe ,wkładka z mięsa wieprzowego , marchewka, pietruszka, seler,ziemniaki , brokuła , por , cebula , groszek ptysiowy , naturalne przyprawy ). II DANIE : SZTUKA MIĘSA W SOSIE WŁASNYM , KOPYTKA , SURÓWKA JESIENNA . KOMPOT WIELOOWOCOWY.ALERGENY : A1,A3,A7 OWOC
27 października 2016

Piątek RYŻ NA MLEKU Z MIODEM SOK MARCHIOWO- BANANOWY , CHRUPKI KUKURYDZIANE ZUPA : POROWA Z ZIEMNIAKAMI ( mięso drobiowe, marchew, pietruszka,seler,przecier ogórkowy , ziemniaki, ,wkładka-drobne mięso drobiowe , naturalne przyprawy). II DANIE: NALEŚNIKI Z DŻEMEM . KOMPOT WIŚNIOWY . ALERGENY : A1,A3, CIASTO MARCHEWKOWE
28 października 2016