Wyprawka

W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług, przed pierwszą wizytą oraz po długiej chorobie/nieobecności w Klubie Malucha, wymagamy na podstawie zapisu w statucie i regulaminie żłobka zaświadczenia o stanie zdrowia dziecka.

Jednakże z uwagi na sytuację pandemiczną oraz trudności w otrzymaniu zaświadczenia od lekarza, informujemy, że jest możliwość przedłożenia oświadczenia Rodzica o braku przeciwwskazań do uczęszczania do placówki.

Oczywiście apelujemy, aby do tak przekazywanej informacji podejść w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Proszę pamiętać, że wszelkie infekcje (zarówno te w fazie początkowej, jak i końcowej) stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Państwa dziecka oraz innych klubowiczów. W przypadku przebytej choroby warto skorzystać z porady/teleporady pediatry, który doradzi Państwu czy i jak długo po zakończeniu infekcji dziecko powinno pozostawać w domu w celu nabrania odporności lub uniknięcia ryzyka przenoszenia choroby na inne dzieci.

Przygotowując dziecko do Klubu, dobrze pozwolić Maluchowi wybrać np. zabawkę, przytulankę lub pieluszkę, którą zabierze ze sobą. Każdą z rzeczy najlepiej jest podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka. Pozwoli to na szybsze odnalezienie ewentualnej zguby i zapobiegnie zamianie przedmiotów między dziećmi.

W wyprawce do Klubu Malucha powinny się znaleźć:

  • Ubranka na zmianę – 2 komplety ubranek zapasowych na wypadek, gdyby dziecko zamoczyło się lub pobrudziło. W Klubie dobrze jest zostawić: body, podkoszulki, bluzeczki z krótkim rękawem, rajstopki, spodenki i skarpetki. Ubranka powinny być z naturalnych materiałów bez pasków, klamerek, szelek.
  • Buty lub kapcie na zmianę – najlepiej, aby były zapinane na rzepy i miały antypoślizgową podeszwę. Jeśli dziecko nie korzysta z bucików, wystarczą skarpetki antypoślizgowe.
  • 2 paczki chusteczek nawilżanych i 1 paczka chusteczek suchych przynoszonych raz w miesiącu.
  • Pieluszki jednorazowe dla dziecka – liczba pieluszek powinna być dostosowana do potrzeb dziecka. Proponujemy przyniesienie 1 opakowanie, a w miarę zużycia Opiekunki poproszą o przyniesienie nowej paczki. Pieluszki należy podpisać markerem w widocznym miejscu .
  • Smoczek – jeśli dziecko używa (w odrębnym pojemniczku)
  • Butelka/bidon/kubek – dostosowany do możliwości i upodobań dziecka

    Prosimy by wszystkie rzeczy dziecka były trwale podpisane.